« Studeni 2017 »

UČENICI DRUGOG RAZREDA OBILJEŽILI DAN JABUKA
Autor: Ivan Jaković, 22. 10. 2017.

U petak, 20. listopada 2017. učenici drugog razreda obilježili su Dan jabuka kroz nekoliko aktivnosti. Budući ove školske godine razredni projekt je „ Pravilna prehrana i zdravlje“ , sva pažnja usmjerena je na aktivnosti kojima se želi osvijestiti važnost pravilne prehrane za zdravlje, te potaknuti sve učenike u razredu, ali i u školi, te naše roditelje da pažljivije biraju namirnice.

Poneseni starom uzrečicom „Jedna jabuka na dan- doktor iz kuće van“, najprije smo posjetili veliki voćnjak obitelji Miklošić u Novigradu Podravskom. Tamo smo mnogo naučili o jabukama (kako ih razlikovati, sorte jabuka, građu jabuke, zašto su jabuke zdrave, što sve možemo dobiti preradom jabuka, probali smo jabučni sok, pitu s jabukama…sve je bilo jako, jako ukusno!) Također smo naučili kako pravilno brati i skladištiti jabuke kako bi što dulje bile svježe. Sve jabuke koje smo nabrali dobili smo na poklon. Veliko hvala gospodinu Davoru Miklošiću na vrlo poučnom i slatkom gostoprimstvu! Dobivene jabuke odlučili smo na Dan jabuka podijeliti svim učenicima i djelatnicima u našoj školi. Također smo naše jabuke naslikali na satu likovne kulture i njima uredili razredni pano. Posebno nam je bilo zanimljivo čitati mnoge uzrečice koje govore o važnosti jabuke u prehrani i očuvanju zdravlja.

„Pojedi jabuku prije spavanja i liječnik će kruha prositi“, „ Jabuka je riznica zdravlja“ ( obiluje vitaminima C i B), „ Jabuka je kraljica voća“, „Zdrav i jedar ko jabuka“…

Izvor: Učiteljica: Dubravka Jaković