« Studeni 2017 »

POSJETILI UDOMITELJSKE OBITELJI
Autor: Ivan Jaković, 24. 4. 2017.

Učenici 2. i 3. razreda nastavili su u 2. polugodištu sa svojim aktivnostima vezanim za projekt „Spajaju li nas ili razdvajaju različitosti“. Kako su blagdani idealna prilika za posjete i darivanja, tako su učenici uoči Uskrsa u ponedjeljak 10. travnja i četvrtak 13. travnja, ponovno posjetili udomiteljske obitelji u Molvama.

S radom i ulogom udomiteljskih obitelji učenici su bili upoznati već u prvom polugodištu, tako je organiziranje posjeta teklo vrlo jednostavno i brzo. U ovu aktivnost su se uključile i mame koje su zajedno s djecom pripremile prigodne poklone za članove udomiteljskih obitelji i dogovarale posjet te vodile djecu u udomiteljske obitelji.

Susreti su protekli u veselju, igri, pjesmi i zanimljivim razgovorima iz kojih se moglo saznati  o raznim iskustvima, putovanjima nekih članova, doživljajima  i željama, što je i vidljivo iz priloženih fotografija.

Dojmovi koje su djeca iznosila nakon susreta pokazali su da se cilj ovog projekta zadan na početku školske godine ovim putem ostvaruje, a to je: uvažavanje različitosti, promicanje tolerancije, senzibilizacija za probleme i potrebe osoba s invaliditetom ili s nekim drugim poteškoćama.

Na kraju treba zahvaliti udomiteljskim obiteljima Ereiz, Jaković, Lukunić i Kovaček što su nas lijepo prihvatili i tako sudjelovali u našem  projektu.

Također hvala svim mama na suradnji, a posebno  Danijeli Popec, Mireli Vincek, Daliborki Šanjić i Kristini Cahunek koje su se ovaj puta više angažirale oko organizacije ove aktivnosti i vođenja djece u obitelji.

Izvor: Učiteljice Katica Ištvan, 2. raz., i Željkica Čerepinko, 3. raz.