« Srpanj 2017 »

„ČITANJEM DO ZVIJEZDA“
Autor: Ivan Jaković, 27. 2. 2017.

U petak, 24. veljače, u Područnoj školi Sigetec održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“, a zvjezdice naše škole bile su Arijana Jaković (8.a), Helena Vincek (8.a) i Regina Halaček (5.) koje su se istaknule na školskom natjecanju.

Za natjecanje su učenice morale pročitati tri djela (D. Miloš: Bijeli klaun, Z. Pongrašić: Gumi-gumi i M. Gavran: Zaboravljeni sin) iz kojih su bila pitanja za pismeni dio natjecanja. BOOKtastična trojka i inače voli čitati knjige, pa im ovaj izazov nije neugodno sjeo, a svakako je od velike važnosti čitati različita djela i različite autore. Za županijsku razinu natjecanja morale su znati malo više i o samim autorima, a pitanje je bilo postavljeno za autora Zorana Pongrašića. Pitajte ih u kojem je rock bendu svirao Zoran i one će to znati laugh

U našoj se županiji za ovo natjecanje prijavilo 13 osnovnih škola iz okolice Đurđevca, Koprivnice i Križevaca, a ekipa naše škole je zauzela deveto mjesto. Na državno natjecanje se plasirala OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac i OŠ Braća Radić Koprivnica, a mi im želimo puno uspjeha.

Ovo natjecanje je, osim pismenog dijela, imalo i kreativni kutak na koji se prijavilo šest učenika. Učenici su morali napraviti plakat na temu jedne od triju spomenutih knjiga ili nekako ukomponirati sve tri knjige. Iz naše škole nismo imali kreativca, ali zato učenicima iz OŠ Drnje i OŠ Braća Radić Koprivnica, koji će našu županiju predstavljati na državnoj razini, također želimo puno uspjeha.