vijestice iz škole
PROJEKTI UČENIKA 1. I 2. RAZREDA
Autor: Ivan Jaković, 19. 6. 2018.

Projekt učenika „Igra i druženje djece„ nastavljamo i ove školske godine. Ove godine smo igru i druženje ograničili samo na učenike naše škole. Prisjetili smo se zaboravljenih igara, upoznali neke nove i usredotočili se na mnogo kretanja na svježem zraku.

Zimi smo uredili razred. Napravili smo si kutiće za igru (škola, prodavaonica, banka, knjižnica,...) i lijepo se zabavili. Veoma se veselimo našem budućem dječjem igralištu s ljuljačkama i toboganom kojemu je počela izgradnja.

Drugi naš projekt je „Kultura stanovanja nekad i danas“. Proučavali smo kako su ljudi stanovali u prošlosti na selu i usporedili smo s načinom stanovanja i namještajem u kući danas, izgledom kuća i prostorija u kući. Posjetili smo imanje obitelji Karlovčan u Brodiću. Tamo smo vidjeli kako su izgledale kuće u prošlosti, koje su bile prostorije u kući, kakav su ljudi imali namještaj u prostorijama, kakvo su imali posuđe i pribor za jelo, kakvu su imali odjeću i obuću. U dvorištu smo razgledali gospodarske zgrade s popratnim oruđem i alatom za rad. Najzabavnije nam je bilo poigrati se sa životinjama i na dječjem igralištu. Vrući od užarenog sunca i puni dojmova vratili smo se kući.

Izvor: Učiteljica 1. i 2. razreda Krunoslava Šikulec