« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

vijestice iz škole
SVJETSKI DAN ZDRAVLJA
Autor: Ivan Jaković, 16. 4. 2018.

Dan zdravlja obilježava se 7. travnja, no kako smo tada još bili na praznicima, obilježili smo ga čim smo se vratili s proljetnog odmora.

Učenici 1. i 2. razreda učili su o zdravoj prehrani, izabrali su namirnice koje bi odabrali za pet obroka tokom dana, govorili o održavanju osobne higijene i važnosti bavljenja sportom i kretanja na svježem zraku.

Učenici 3. i 4. razreda su se najprije kroz prezentacije, slike i piramide zdrave prehrane prisjetili kako očuvati zdravlje (tjelovježba, boravak na svježem zraku, osobna higijena, higijena odjeće i obuće, liječničke kontrole, zdrava i raznovrsna prehrana) te koje su najčešće dječje zarazne bolesti. Ove godine smo nažalost jako dobro upoznali neke od njih, a naša Lana upravo boluje od vodenih kozica.

Nakon toga smo se igrali, ali u igri je trebalo za svaki pomak pijuna dobro razmisliti o zdravlju (je li neka namirnica zdrava, kako se zove, koliko često ju jedemo) ili pogoditi rješenje zagonetke (krpelj, jaje, lijek, jabuka i slično). Sve to smo još jednom utvrdili kroz rješavanje križaljke osmosmjerke u kojoj su se krile mnoge zdrave namirnice.