vijestice iz škole
BOŽIĆNA PRIREDBA
Autor: Ivan Jaković, 3. 1. 2017.

Nakon blagdana Svetog Nikole nismo prestali raditi pa ni nakon nastave. Užurbano smo se pripremali za našu malu Božićnu priredbu. Samo 15 učenika, 2 dvije učiteljice i jedna teta ipak je dobra kombinacija za uspjeh. Rekviziti za igrokaze radili su se do kasno poslijepodne, prostor škole uređivan je svake slobodne sekunde tijekom nastave i odmora.

Predstava je održana 21. prosinca 2016. s početkom u 11 sati u učionici škole za roditelje, braću, bake i djedove, a veseli nas što su se pozivu odazvali gosti: župnik vlč. Krunoslav Milovec, ravnatelj Ivan Jaković i školska knjižničarka Ana Molnar Šadek.

Odjeveni u narodne nošnje program smo počeli spletom folklornih igara i plesova. Nastavili su mali recitatori koji su se izmjenjivali između većih igrokaza i pjesama, jer trebalo se i presvlačiti, mijenjati rekvizite…

Igrokazom Medvjedićeva želja izrazili smo želju za snijegom i zimskim radostima, a pahuljice smo pozvali pjesmicama.

Zvončići su najavili dolazak blagdana, a uprizorili smo Isusovo rođenje igrokazima Božićne jaslice i Razgovor s pastirima.

Najmlađi đaci poklonili su se malom Isusu i darivali ga, a bilo je priče i o Djedu Božićnjaku.

Kako je poklone podijelio sveti Nikola, Djeda Božićnjaka nismo pozvali, ali vesela plesna skupina djevojčica otplesala je pjesmu „Santa Claus is coming to town“.

Završili smo pjesmom Božić dolazi, a publika nas je nagradila pljeskom i tražila još. Tako smo po želji ravnatelja pjesmu Zvončići pjevali i svirali opet, a to nam nije bilo mrsko. Veselimo se ponovnim nastupima jer jako volimo pjevati, plesati, recitirati i glumiti.

Program su vodili učenici 4.razreda Ivan Šikulec i Lucia Sinjeri, koji su na kraju svim roditeljima, gostima i prijateljima poželjeli sretan i blagoslovljen Božić i uspješnu Novu godinu.