« Veljača 2019 »

OSNOVAC

DRAGI OSNOVCI, ČITATELJICE  I ČITATELJI!

Na početku trideset i tri  vesela osmjeha  kao pozdrav.

Sigurno se pitate zašto takav pozdrav.  Zato što se ponovo družimo zajedno i  to  po trideset i treći put. Ovo je  33. broj našeg školskog lista i vrlo smo sretni zbog toga. Nije to mala brojka, ipak je to dosta godina i duga je tradicija izlaženja našeg Osnovca. Naša sreća i zadovoljstvo veliki su i zato što je ovogodišnji  broj Osnovca, kao i prethodnih desetak, bio  najbolji na  Županijskom natjecanju u novinarskom stvaralaštvu. Ponovno je bio plasiran na Državno natjecanje. Izuzetno nam je drago zbog toga što smo opravdali ranije osvojeno prvo mjesto, ali to  zahtijeva još kvalitetniji rad  da bismo i dalje  mogli biti među prvima.

Ovaj broj je najopširniji i najbolje opremljen broj do sada. Nadamo se da Vas ni ovaj put nećemo iznevjeriti ili razočarati. Nastojali smo ići  već ranije utabanim stazama pa i u ovom broju možete čitati naše stalne rubrike Vama već poznate, ali da Vam ne bi bilo dosadno neke rubrike smo dopunili ili izmijenili. Dakle nastavljamo u sličnom stilu, doduše  nešto izmijenjenom, ali nadamo se još boljem. I u  ovom broju Osnovca nastojali smo zabilježiti sve zanimljivosti i raznolikosti u našem školskom životu. Uveli smo temu broja-zdravlje. Povezujemo školu i mjesto. Željeli smo Vas i nasmijati, pokazati Vam nešto što možda niste vidjeli ili Vam reći nešto što možda niste znali. Nismo zaboravili ni   stvaralački rad  učenika  pa smo i ove godine najuspjelije radove izdvojili na plakat. Sve u svemu mislili smo na Vas i Vaše želje i gajimo nadu da smo u tome i uspjeli. U stvaranju lista kao i do sada  pomogli su  ravnatelj, stručni suradnici, učitelji i učenici naše škole pa ovim putem zahvaljujemo svima na suradnji. Želja nam je da prelistate i pročitate i ovaj  broj lista  i uživate u onom što smo za Vas pripremili. Voljeli bismo našim uratkom izazvati na Vašem licu barem trideset i tri  osmjeha. Vjerujemo da ćemo u tome i uspjeti.

Veselu, uspješnu i nasmijanu novu školsku godinu  želi Vam uredništvo lista!

P.S.   Do sljedećeg broja možete nam uputiti nove ideje ili pak primjedbe, a možete se priključiti i izradi našeg lista. Dobro došli!

UREDNIŠTVO

stranicu uredila: Mirela Paša, učiteljica