NATJEČAJI
NATJEČAJ
Autor: Ivan Jaković, 7. 8. 2019.

NATJEČAJ
za pomoćnik/icu   u nastavi - 1 izvršitelj/ica, na određeno nepuno radno vrijeme-   30 sati tjedno

OSNOVNA ŠKOLA MOLVE

KLASA: 112-01/19-01/10

URBROJ: 2137-39-19-1

Molve, 07.08.2019.

Na temelju članka 99. stavka 9. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ 87/08., 86/09., 92/10.,105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12. i 94/13, 152/14, 7/17, 68/18  ), Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima ( „Narodne novine“ 102/18. i 59/19.) , projekta PRILIKA ZA SVE 3 -  „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenika s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza III “ temeljem poziva UP.03.2.1.03 Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014-2020. i Odluke Župana Koprivničko-križevačke županije o uključivanju pomoćnika u nastavi ili stručnog komunikacijskog posrednika od 02.07.2019., Osnovna škola Molve raspisuje:

Uvjeti:

• završeno najmanje četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje
  • da protiv osobe nije pokrenut kazneni postupak sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Dodatnu  prednost imaju osobe s iskustvom u radu s učenicima s teškoćama u razvoju ili u volontiranju.

Uz prijavu kandidati su dužni priložiti:

• životopis,
  • dokaz o državljanstvu (domovnica ), neovjerena preslika
  • dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja, neovjerena preslika
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak glede zapreka   za zasnivanje radnog odnosa (članak 106. stavak 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi), ne starije od 6 mjeseci.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Kandidati/kinje koje se javljaju na natječaj i pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom propisu dužne su  dostaviti sve dokaze o ostvarivanju prava prednosti pri zapošljavanju navedene u članku 102. stavku 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji. Uz prijavu na natječaj trebaju dostaviti dokaze  iz članka 103. stavka 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji koji su objavljeni na web stranici Ministarstva branitelja:

Sukladno Pravilniku o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima, pomoćnik u nastavi ne smije biti roditelj/skrbnik niti drugi član uže obitelji učenika kojem se pruža potpora.

Za kandidate prijavljene na natječaj čije su prijave uredne i koji ispunjavaju formalne uvjete provest će se individualni  intervju. Nakon odabira kandidata slijedi   Program  uvođenja u rad ( za one pomoćnike koji po prvi put ulaze u sustav). S odabranim kandidatom sklopit će se Ugovor o radu na određeno vrijeme, do 10 mjeseci.

Rok za podnošenje prijave je osam dana od dana objave natječaja.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti na adresu: Osnovna škola Molve, Trg kralja Tomislava 10, 48327 Molve s naznakom „ za natječaj“.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti izvješteni u zakonskom  roku.

Podnošenjem prijave na natječaj kandidati daju izričitu privolu da OŠ Molve može, prikupljati, koristiti i obrađivati osobne podatke kandidata u svrhu provedbe natječajnog postupka,  a sukladno propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Natječaj je objavljen 07.08.2019. godine.

RAVNATELJ : Ivan Jaković