Knjiga mjeseca
KNJIGA MJESECA – LIPANJ
Autor: Ivan Jaković, 2. 6. 2017.

Za kraj školske godine, nudimo vam jednu psiho-poslasticu u vidu knjige Lesley Garner „Životne pouke“. Naravno, knjiga je više namijenjena odrasloj dobi, ali možda se nađe netko u školi zainteresiran za čitanje životnih pouka. Recenzija u novinama „The Guardian“ za ovu knjigu glasi:

„Prekrasna zbirka kratkih eseja koji djeluju poput knjige za prvu pomoć u svim duhovnim i emocionalnim iskušenjima.“,

Dok sama autorica kaže:

„Napisala sam ovu knjigu kako bih vas razvedrila, potakla, prosvijetlila i unijela radost u vaš život. Ona sadrži ono najbolje što sam otkrila kroz rad na sebi o tome kako živjeti ispunjeniji život, a zasnovana je i na brojnim iskustvima ljudi koji su mi se obratili za pomoć. Kroz sve njihove dvojbe provlači se nekoliko ključnih pitanja: 'Tko sam ja? Što mi je činiti s vlastitim životom? S kime bih to trebala činiti? Što sam pogrešno učinila? I što mi je sada činiti?' Ukoliko i sami postavljate neka od ovih pitanja, odgovore ćete možda pronaći upravo u ovoj knjizi.“.

Ukoliko si i ne postavljate takva pitanja, uživat ćete u savjetima za bolji život. Knjiga je inače nastala iz materijala prikupljenih iz autoričine kolumne objavljivane u britanskim novinama, a u kojoj je odgovarala na brojna pitanja čitatelja koji su se tražili. Čitajući o tuđim problemima i stručnim odgovorima mnogo znači čitatelju s istim problemima koji ima strah od priznavanja problema drugima.