Knjiga mjeseca
KNJIGA MJESECA - VELJAČA
Autor: Ivan Jaković, 9. 2. 2017.

U mjesecu ljubavi biramo jednu online ljubavnu priču namijenjenu uzrastu viših razreda, a riječ je o romanu "Haj, ja sam online" koji je napisala Melita Rundek, svima poznata autorica lekitre "Psima ulaz zabranjen" (onima kojima nije poznata, tek će je upoznatismiley). Oni koji su čitali "Psima ulaz zabranjen" znaju Melitin stil pisanja i koliko jednu knjigu zna učiniti zanimljivom. Piše o temama koje su interesantne djeci i mladima, a o čemu je riječ u "Haj, ja sam online" saznat ćete ako je pročitate. "Haj, ja sam online" je novonabavljena knjiga u knjižnici, pa ako vam se svidi ovaj roman, preporučamo i još jedan novonabavljeni Melitin roman, a to je "Izgubljena u ormaru" laugh)...

"Gizmo i Praćka najbolji su prijatelji. Oduvijek. Svih svojih petnaest godina. Gizmo povučeno šuti, a Praćka priča i sve zna. Pojavila se i tajanstvena, zanimljiva Ines — u minici i s dobrim nogama — i pogledala Gizmača u oči. No priča uopće ne bi počela da Majstor nije sastavio neobično računalo koje „ne pali otprve". Tek kad se to računalo smjestilo u Gizmačevu malu sobu, sve je krenulo... Gizmo je poželio tri želje, spojio se na internet i gle čuda, iz računala su se počeli pojavljivati Visoki, Krpica, Lady Moonlight i Countess! Nakon nekoliko klikova mišem Gizmaču se sasvim promijenio život! Countess je bila jako zamamna, a tek Foxy Lady!"

Postoji li računalo koje ispunjava sve želje? I što se sve dogodilo u Gizmačevu životu otkad je prvi put uključio novo računalo, saznat ćete ako okrenete prvu stranicu knjige i zasurfate ovom internetskom pričom!

O AUTORICI:

MELITA RUNDEK hrvatska je književnica rođena u Zagrebu, 1961. godine. Nakon što je završila školovanje u Centru za kulturu i umjetnost, pohađala je u Zagrebu studij komparativne književnosti i fonetike na Filozofskom fakultetu.

Oduvijek se bavila pisanjem pa je tako pisala za "Modru lastu", "Dragu", "Prvi izbor" i "Plimu", a pisala je i za emisiju "Priče za laku noć" na Hrvatskom radiju.

Danas radi u Knjižnicama grada Zagreba kao bibliotekar-informator.

Napisala je velik broj djela, a njihov najveći broj posvetila je djeci i mladima. Njezino najpoznatije djelo je "Psima ulaz zabranjen". Roman se danas čita kao lektira u Osnovnim školama, a na temelju njega napravljena je i predstava.

Ostala poznata djela su: "Mirko i 7 prigovora", "Oči koje svijetle u mraku", "Pet i pol minuta do zvona", "Zora", "Tatina medalja", "Haj, ja sam online", "Silvester", "Utopljena u kapljici vode", "Izgubljena u ormaru" i mnoga druga.