DOGAĐAJNICA
GDJE SU PRVAŠIĆI? U KNJIŽNICI!
Autor: Ivan Jaković, 27. 10. 2016.

U srijedu, 19. listopada, prvašići su odlučili lutati školom i skrasiti se u školskoj knjižnici.

Knjižničarka im je govorila o lijepom ponašanju u knjižnici te gdje se nalaze koje knjige (slikovnice, lektire, knjige za malo veće učenike,…), a kako su se u tom trenutku baš zaželjeli priče, knjižničarka i učiteljica su im pročitale priču „Ježeva kućica“.

Ježić im je prenio veliko saznanje, a to je da vlastiti dom i kućicu moraju cijeniti i nadasve svega biti skromni kako ne bi upali u nevolje. Nakon toga je knjižničarka još malo razgovarala s njima o posudbi knjige u knjižnici, objasnila im cijeli postupak i kako bi postali punopravni mali članovi knjižnice, podijelila im članske iskaznice te ih upoznala s „čudovišnim“ straničnicima koji borave u knjižnici i čekaju da ih netko kupi.

Straničnici imaju čudesnu moć da pokažu gdje si stao s čitanjem ili gdje se u knjizi nalazi zadaća, tako da se dio učenika odlučio počastiti „čudovišnim“ straničnikom. Straničnike su izradile članice grupe „Spretne ruke“ povodom Mjeseca hrvatske knjige koji se obilježava od 15.10. do 15.11.