« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

DAN KRAVATE
Autor: Ivan Jaković, 18. 10. 2016.

Svjetski dan kravate obilježava se 18. listopada. U našoj školi počeli smo ga obilježavati još prošle godine, a ove godine smo obilježavanju dodali poduzetničku dimenziju. Odlučili smo sami šivati leptir mašne i mašne.

Voditeljice izvannastavnih aktivnosti 'Spretne ruke' i 'Kreativne radionice' su održale radionicu s učenicima i njihovim roditeljima gdje su učili kako sašiti svoje leptir mašne i mašne. U suradnju smo pozvali i gospođu Doroteju Cirkvenec iz Novigrada Podravskog koja u slobodno vrijeme šije mašne, pa smo s njenom pomoći vrlo lako savladali vještinu stvaranja vlastite mašne.

Mama Mirela Hontić i baka Marica Kovaček pomogle su nam u šivanju, mame su pomagale u krojenju i zajedno s učenicima su se uistinu istaknuli u pravom odabiru dezena i inovacijama u vlastitim kreacijama.

Nakon što smo ih izradili, učenici su kroz prezentaciju upoznali ostale učenike naše škole o važnosti obilježavanja tog dana te su nosili i predstavili svoje vlastite, originalne i jedinstvene modne dodatke, mašne i leptir mašne.

Na sam dan obilježivanja dana kravate 18.10. učenici su prodavali svoje kreacije u školi po simboličnoj cijeni. Svaki učenik naše škole taj dan je obilježio noseći originalni proizvod učenika naše škole.

SRETAN VAM DAN KRAVATE!!!

Danijela Večenaj i Mirjana Kelemin