DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Ivan Jaković, 10. 10. 2016.

U petak (7.10. ) učenici i učitelji matične škole Molve te područnih škola Medvedička i Repaš obilježili su Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici razredne nastave posjetili su pekaru Granador u Molvama i maketu vodenice koja se nalazi u središtu mjesta. Djelatnici pekare pokazali su učenicima postupak proizvodnje i pečenja pekarskih proizvoda. Na modelu makete vodenice učenici su mogli vidjeti kako se nekada mljela pšenica na vodenicama uz rijeku Dravu. Nakon obilaska organizirane su radionice po razredima u kojima su sudjelovali i roditelji.

Učenici  i razrednici predmetne nastave u svojim razredima organizirali su prigodne radionice na temu Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici 7.b razreda s razrednicom Marijom Halaček pomagali su pospremati ubrani kukuruz kod obitelji učenika Matije Lončara u Gornjoj Šumi.

Obitelj Lončar bavi se poljoprivredom, a ukupno obrađuju 80 rali zemlje. Planirajući aktivnosti povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, učenici, razrednica i roditelji dogovorili su ovu akciju – pospremanje ubranog kukuruza. Tijekom dva i pol sata rada pospremilo se puno kukuruza pa su domaćini bili vrlo zadovoljni. Razrednica i obitelj Lončar pripremili su okrjepu za male radnike koji su se nakon posla vratili na svečani blagoslov u školu.

Učenici osmih razreda pekli su palačinke za sve učenike škole.

Nakon radionica i terenske nastave održan je prigodan program. Nositelji programa bili su učenici razredne nastave ( uključeni u izvannastavne ) sa svojim razrednicama te vjeroučiteljicom.

Zadnji dio programa bio je posvećen blagoslovu kruha i plodova zemlje. Blagoslov je vodio fra. Filip Pušić. Prigodnim čitanjima i blagoslovom kruha uveličao je naše obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Ovim putem izražavamo zahvalnost svim roditeljima koji su sudjelovali u radionicama i donirali krušne proizvode.