« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

PROJEKT PŠ REPAŠ "MALA ŠKOLSKA KNJIŽNICA"
Autor: Ivan Jaković, 14. 9. 2016.

U školskoj godini 2015./2016. Područna škola Repaš nastavila je s projektom “Mala školska knjižnica“ koji je započela školske godine 2014./2015.

Kako bi motivirali učenike za sudjelovanje u projektu posjetili su Gradsku knjižnicu „Fran Galović“ u Koprivnici i sudjelovali u radionici. Aktivno sudjelovanje učenika u  tom projektu nastavilo se na druženju s knjigom i razvijanju ljubavi prema čitanju u Noći knjige. Takav nesvakidašnji doživljaj oduševio je učenike. Da bi se popunio broj lektirnih djela i opremila mala školska knjižnica pokrenuta je akcija sakupljanja starog papira. Prikupljena novčana sredstava tom akcijom nisu bila dostatna, stoga se Područna škola obratila tvrtki INA d.o.o. sa zamolbom za sponzorstvo kako bi se projekt mogao privesti kraju. Ugodnim i veselim druženjem roditelja, učenika i učiteljica na Zelenom brijegu završena je školska godina, a nadopunjavanje fonda male školske knjižnice nastavit će se i ove školske godine.

Učiteljice PŠ Repaš