« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

POSJETILI SMO ZAGREB
Autor: Ivan Jaković, 5. 10. 2021.

Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Molve i područnih škola Medvedička i Repaš dana  4.10.2021. posjetili su Zagreb.

U rano jutro ispred škole krenuli su autobusom do prvog odredišta, kazališta Žar ptica gdje su gledali zanimljivu predstavu Dnevnik Pauline P.

Nakon lijepe predstave, učenici su krenuli prema glavnom Trgu bana Josipa Jelačića i vidjeli fontanu Manduševac.

Zatim su šetali jednom od najdužih ulica, Ilicom, kako bi došli do uspinjače. Uspinjača ih je dovezla do Gornjeg grada. Tamo su vidjeli Kulu Lotrščak, Crkvu svetog Marka te zgrade Hrvatskog sabora i Hrvatske vlade.

Prošli su kroz Kamenita vrata  i došli do katedrale. Nakon duge šetnje i razgledavanja završili su u McDonaldsu na ručku. Nakon ručka i kratkog odmora u parku Zrinjevac osladili su se u poznatoj zagrebačkoj slastičarnici Vincek. Nastavili su šetnju do Muzeja iluzije gdje su uživali u raznim zanimljivostima.

Za kraj su posjetili Mini polis - mali grad za djecu. To je igraonica gdje mali postaju veliki i isprobavaju raznorazna zanimanja te možda odluče što će biti kad odrastu.

Nakon dugog dana sretni i zadovoljni  su se vratili kućama.

Izvor: Elizabeta Valentić, učenica 4. r.