DJELATNICE OŠ MOLVE NA EDUKACIJI CRVENOG KRIŽA: TRENING INTERVENTNOG TIMA DRUŠTVA CRVENOG KRIŽA KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE
Autor: Ivan Jaković, 8. 9. 2021.

Članovi gradskih društava Crvenog križa iz Đurđevca, Koprivnice i Križevaca sudjelovali su od 3.9.202. do 7.9.2021. u Pagu na otoku Pagu na treningu interventnih timova. Među njima su bile i četiri djelatnice naše škole, volonterke Gradskog društva CK iz Đurđevca, Dubravka Jaković, Mirela Paša i Sofija Paša koje su bile i predavačice te  Ljubica Krznarić.

Interventni timovi dio su operativnih snaga HCK. Edukacija i trening zaposlenika i volontera od velike su važnosti za pravovremeno djelovanje i pomaganje u izvanrednim situacijama.

Teme treninga obuhvaćale su etički kodeks CK, službu traženja, povijest CK, ustroj i zadaće CK kao i praktični dio pružanja prve pomoći.

Volonterke GDCK Đurđevac obradile su dvije teme. Dubravka Jaković i Mirela Paša održale su predavanje na temu „Motivacija za interventno djelovanje“ kojom su željele potaknuti volontere na motivaciju zajednice za volontiranje. Prikazale su tko, kada, gdje, kako i zašto  može motivirati predstavljajući svoje primjere dobre prakse. Na taj način predstavile su rad OŠ Molve, akcije i projekte koji se provode kroz Građanski odgoj, volontiranje i suradnju s Crvenim križem te mnogim drugim tijelima u našoj zajednici.

Sofija Paša svojim predavanjem „Osnovno o prvoj pomoći“ i vježbama provedenim uz pomoć Biserke Zobunđija doprinijela je obnovi znanja iz prve pomoći.

Edukacija i trening potreba je svakog društva i dio je cjeloživotnog učenja. Ponosni smo što su čak četiri djelatnice OŠ Molve članice, aktivne volonterke i predavačice, Interventnog tima  Društva Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije te kroz svoj život i rad promiču načela Crvenog križa.

Izvor: Mirela Paša, učiteljica hrvatskog jezika