PRVI NASTAVNI DAN
Autor: Ivan Jaković, 3. 9. 2021.

Dragi učenici i dragi roditelji,

ljetni su praznici pri kraju, a početak nove nastavne godine nam kuca na vrata. Nadamo se da ste se odmorili, okupali i osunčali, podružili s dragim prijateljima, upoznali nova mjesta, naučili nešto novo (jer i na praznicima se može učiti), pročitali barem jednu dobru knjigu i da ste željni školskog okruženja. Moramo napomenuti kako su na snazi i dalje iste epidemiološke mjere* kakve su bile i prije praznika, pa molimo učenike da ih se pridržavaju.

U nastavku vam donosimo bitne informacije o prvom danu nastave. Molimo sve pažljivo pročitati i proučiti:

PRVI NASTAVNI DAN = 6. RUJNA 2021. /ponedjeljak/

POČETAK NASTAVE U MATIČNOJ ŠKOLI:

Predmetna nastava = 8.00h – 10.30h sat razrednika

10.40h – povratak kućama

Razredna nastava (od 2. do 4. razreda) = 8.15h – 10.30h sat razrednika

10.40h – povratak kućama

9.00h – DOBRODOŠLICA PRVAŠIĆA i njihovih roditelja

POČETAK NASTAVE U PODRUČNIM ŠKOLAMA REPAŠ I MEDVEDIČKA:

8.30h – dolazak učenika od 2. do 4. razreda

10.00h – DOBRODOŠLICA PRVAŠIĆA i njihovih roditelja

TREĆI NASTAVNI DAN = 8. rujna 2021. /srijeda/

Nastava za sve učenike bit će organizirana u trajanju od 3 nastavna sata (od 08.00 do 10.30 sati). Nakon završetka nastave u matičnoj školi organizirana je Sveta misa za zaziv Duha Svetoga za početak nove školske godine i obilježavanje Male Gospe.

10.30h – procesija iz Crkve prema kapelici

11.00h – Sveta misa

11.45h – autobus za učenike putnike ispred kapelice

DODATNE INFORMACIJE:

Prijevoz učenika: najprije idu učenici s područja Medvedičke i Molva Greda, dok učenici s područja Repaša idu drugi. Autobus ujutro vozi po ustaljenom rasporedu i stajalištima.

Udžbenici: udžbenici su osigurani za sve učenike matične i područnih škola (za sve predmete uključujući i izborne predmete - vjeronauk, njemački jezik i informatiku). Učenici će preuzeti udžbenike prvog dana nastave stoga molimo da učenici uzmu torbu za iste.

Papuče nositi od prvog dana.

Školska kuhinja: radi organizacije prehrane, iste neće biti 1. i 2. dan nastave. Prvi dan nastave na satu razrednika učenici će preuzeti ugovore za kuhinju koju će dati roditeljima na potpis.

Učenici će se hraniti prema rasporedu od prošle školske godine, uz pridržavanje epidemioloških mjera.

Od ove školske godine je organizirana prehrana i za zainteresirane učenike područnih škola, a dovoz hrane je organiziran preko Selskog komunalnog društva. S prehranom u područnim školama kreće se od 13. rujna 2021. Ugovore za školsku kuhinju će podijeliti učiteljice prvi dan nastave.

* UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE BOLESTI COVID-19:

- potrebno je poticati fizički razmak, kao i pojačanu osobnu higijenu djece/učenika

- nošenje maske prilikom ulaska i izlaska iz škole te na hodnicima

- dezinfekcija ruku prilikom ulaska u školu / tijekom boravka u prostorijama škole prednost se daje češćem pranju ruku tekućom vodom i sapunom

- nema zadržavanja u okolici škole nakon nastave, stoga molimo učenike s područja Molva da se upute kućama odmah nakon nastave

- mole se roditelji da ne šalju/dovode dijete u školu ukoliko ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ima izrečenu mjeru samoizolacije, imaju saznanja da je zaraženo koronavirusom

- roditelji ne dolaze u pratnji učenika ako imaju simptome zarazne bolesti, ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi koronavirusom.