« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

SUDJELOVANJE NAŠIH UČENIKA NA LiDraNu
Autor: Ivan Jaković, 17. 2. 2020.

U srijedu 12.veljače 2020. godine naši učenici sudjelovali su na međuopćinskoj smotri literarnog, dramsko – scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola, LiDraNo.

Ovogodišnje međuopćinsko natjecanje LiDraNo održano je u Osnovnoj školi profesora Franje Viktora Šignjara, Virje. Naša škola svoja je umijeća pokazala iz literarnog izričaja, novinarskih radova te dramsko – scenskog nastupa. U području literarnog izričaja našu školu predstavljale su učenice Darija Rukavina s radom „Ako imaš zube ne znači da me smiješ gristi“ pod stručnim vodstvom profesorice hrvatskog jezika Marije Halaček, te učenica Klara Čerepinko radom „Odrastanje“ pod stručnim vodstvom profesorice hrvatskog jezika Mirele Paša.  Profesorica Mirela Paša također je mentorirala novinarski rad „Kradljivac Vremena“ učenice Lane Mehkek Dorić. Svoje glumačko umijeće na Lidranu pokazali su učenici četvrtog razreda Patricija Mihaljić, Jeronima Agneza Cenkovčan, Lana Gregurić, Patricija Bukovčan, Karlo Kopričanec, Ivan Piskor, Tin Popec i Leon Ormanec pod vodstvom učiteljice razredne nastave Dubravke Jaković. Oni su našu školu predstavljali s dramskom igrom „Ruka prijateljstva“.  Dramska igra „Ruka prijateljstva“ našoj školi donijela je plasman na županijsku smotru LiDraNa.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitamo na uspješnom predstavljanju naše škole !