« Siječanj 2019 »

OSNOVAC

BOŽIĆU U SUSRET
Autor: Ivan Jaković, 21. 12. 2018.

U susret Božiću učenici i učitelji Osnovne škole Molve, i ove godine, 20. prosinca priredili su za roditelje i mještane božićnu priredbu. Maleni glasići, nožice, ručice, raznolike vještine i kreativno stvaralaštvo učitelja i učenika zavladalo je pozornicom molvarskog Doma kulture. Našlo se tu plesa, glazbe, pjesme i glume koji su ostvarili blagdansko raspoloženje.

Program je započeo tamburaški orkestar božićnim skladbama, a njihovu jednu izvedbu, skladbu Tiha noć, pratio je naš mali glazbenik na klarinetu Sebastijan Hontić, a Bijeli Božić uz njih je pjevala Domenika Lončar.

Ove godine zima je malo zabijelila našu Podravinu, ali za bijeli Božić treba nam još snijega. Svojim igrokazom Dolazak zime pokušala ga je dozvati Mala dramska skupina.

O pahuljicama i snijegu plesom su se izrazile naše najmlađe plesačice, mali snjegovići, ritmika učenica  prvog, drugog i trećeg razreda. Tako je Frosty, omiljeni lik iz animiranog filma koji obožava plesati, oživljen plesnim koracima u skladbi Frosty the snowman.

Ove godine imali smo i novitet na pozornici, naše male lutkare. Svojim glasićima oživjeli su medu, gusjenicu, skakavca, bubamaru, pčelicu, pauka, ježa, vreće, pahuljice i snjegovića. Izveli su tri kraća lutkarska igrokaza: Medo prvašić, Dvije vreće jesenje i Snjegović i pahuljica.

Školski zbor predstavio se s četiri pjesme. Dvije pjesme izvedene  su drugačije i bile su posebnije jer su ih zboraši pjevali uz znakovni jezik kojemu ih je podučila naša pripravnica. Od jednog sata na kojemu su učili o znakovnom jeziku napredovali su do pjevanja pjesme uz znakovni jezik.  Bili su baš zanimljivi!

U pjevno-plesnom ritmu nastavila je ritmika, učenice trećeg i četvrtog razreda, koje su plesom upotpunile pjesmu  Last Christmas.

Mjesto je uređeno, blagdansko je vrijeme, ali toj slici opet je nedostajao snijeg. Učenici dramske skupine pozvali su ga još jednim igrokazom Zima u gradu.

Da bi poziv snijegu i Božiću bio ozbiljniji dječaci nižih razreda naglasili su ga plesom i  živahnim ritmom  Jingle bells.

Iako je Nikolinje prošlo sv. Nikola našao se na pozornici. Učenice četvrtog razreda izvele su kratki humoristični skeč o sv. Nikoli koji je  završio u supertalentu s krampusom i dva anđela.

Nakon veselog društva popularnog Supertalenta članovi dramske skupine pripremili su dramsko scensku igru aktualne i popularne tematike rada majki u inozemstvu. Tako se u prikazu Božića na selu našla tema koja podsjeća na negativnosti odlaska na rad u Njemačku i posljedice koje donosi mukotrpno zarađivanje eura.

Ova priredba bila je, kao i dosadašnje, humanitarnog karaktera i prikupljene donacije bit će za Udrugu za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama Latice iz Koprivnice.

Tako su nas marljivim i kreativnim radom, idejama i prekrasnim predblagdanskim raspoloženjem učenici i učitelji poveli u susret Božiću i božićnim blagdanima za koje vam želimo svako dobro, obilje Božjeg blagoslova, zdravlja, ljubavi i veselja.

Izvor: Učiteljica Mirela Paša