« Listopad 2018 »

OSNOVAC

KULTURNO UMJETNIČKA VEČER POVODOM DANA ŠKOLE
Autor: Ivan Jaković, 14. 6. 2018.

Bila jednom mala gusjenica kojoj je dječak pomogao da čim lakše izađe iz svoje čahure i postane prekrasan leptir. Ono što dječak nije znao je da je maloj gusjenici zapravo odmogao jer se nije sama izborila i na kraju nije znala letjeti. Pouka ove priče je da moramo učenicima postavljati izazove i pustiti ih da se sami izbore u rješavanju istih. Pitate se kakve veze ima ova priča s Danom škole koji se obilježio u srijedu 13. lipnja u večernjim satima? Odgovor je jednostavan – prilikom prigodne svečane sjednice povodom Dana škole upriličena je kulturno umjetnička večer na kojoj su čast imali nastupati učenici koji su se tijekom školske godine razvili u prekrasne leptire i poletjeli na uspjehu vlastitog truda i zalaganja.

Svečanu sjednicu, kojoj su prisustvovali učenici i djelatnici škole, roditelji učenika, umirovljeni kolege, članovi školskog odbora, članovi općinskog vijeća, ali i uvaženi gosti zamjenik župana Ratimir Ljubić te zamjenik načelnika Martin Tuba, otvorio je predsjednik školskog odbora Darko Pintar.

Program je započeo izvedbom školskog zbora u pratnji školskog tamburaškog sastava, a dijalog između dviju mamica koje dogovaraju svadbu izvele su učenice sedmog razreda koje su s istim nastupile na Kajkavskom etnografskom kvizu u Virju.

Tijekom večeri su se izmjenjivale recitacije i sastavci nagrađenih učenica iz matične i područnih škola,

prošetali smo školskom godinom kroz kratki video,

urednica školskog lista predstavila je 41. broj Osnovca koji će ove godine biti u e-izdanju na stranici škole,

počastili smo naše jubilarce i učiteljice koje su napredovale u zvanju ružama,

a prije zatvaranja programa kratko su se okupljenima obratili ravnatelj škole Ivan Jaković, zamjenik župana Ratimir Ljubić i zamjenik načelnika Martin Tuba.

U svojim govorima su se osvrnuli na učiteljsku profesiju te istaknuli njihov značaj za mjesto, ali i osobni razvoj učenika te nam čestitali sretan Dan škole.

Ovim putem zahvaljujemo učiteljici hrvatskog jezika Mariji Halaček na organizaciji još jedne bogate kulturno umjetničke večeri povodom Dana škole te učiteljima koji su uvježbavali učenike, učitelju glazbene kulture Draženu Štefanu, učiteljici razredne nastave Katici Ištvan, učiteljici hrvatskog jezika Mireli Halaček, učiteljici razredne nastave u područnoj školi Repaš Mariji Jadan, učiteljici razredne nastave u područnoj školi Medvedička Ivani Kolar te učiteljici hrvatskog jezika Mireli Paši.