« Lipanj 2018 »

7. SUSRET DJEČJEGA DUHOVNOGA STVARALAŠTVA U KRIŽEVCIMA
Autor: Ivan Jaković, 24. 4. 2018.

Na 7. susretu hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva »Stjepan Kranjčić« u Križevcima, 21.4.2018., pohvaljen je i u zborniku objavljen prozni  literarni  rad Biti majka i žena Gabriele Gazdek, učenice 7.a razreda.

Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci u suradnji s Udrugom za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić” organizirala je po sedmi put natječaj hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva »Stjepan Kranjčić«. Na 7. susretu sudjelovala je Gabriela Gazdek, učenica 7.a razreda s mentoricom učiteljicom Mirelom Paša.

Na natječaj za 7. susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić”, koji je bio otvoren od 15. listopada do 15. prosinca 2017., pristigao je 241 književni te 189 likovnih radova iz ukupno 89 škola s područja cijele Republike Hrvatske. Na književni natječaj javilo se 215 učenika iz 79 škola te 19 učenika koji su se na natječaj javili samostalno. Natječaj je obuhvaćao tri žanra (poezija, proza, igrokazi) te je pristiglo 159 pjesmama, 72 prozna rada i 10 igrokaza. Na likovni natječaj javilo se 176 učenika iz 59 škola te 12 učenika koji su se na natječaj javili samostalno.

U velikoj konkurenciji naša Gabriela bila je uspješna jer joj je rad pohvaljen i objavljen u zborniku radova Čuvarica srca moga.

Na završnoj svečanosti otvorena je i izložba likovnih radova Ruža svijeta. Na svečanoj priredbi neki su radovi javno izvedeni, neki pohvaljeni, a dodijeljene su i nagrade i zahvalnice učenicima i mentorima.

Nakon svečanosti održane su radionice Literarni pristup novozavjetnom tekstu za učenike  i mentore.

Na kraju je za sve sudionike bio organiziran Posjet katedrali i knjižnici grkokatoličke biskupije.

Susretu su uz Gabrielu Gazdek prisustvovale i članice novinarsko-literarne grupe Veronika Cenkovčan i Lucija Matanović.

Izvor: Učiteljica hrvatskog jezika Mirela Paša