NATJECANJE MLADIH HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA
Autor: Ivan Jaković, 18. 3. 2018.

Gradsko društvo Crvenog križa Đurđevac organiziralo je u subotu 10. ožujka 2018. u Gimnaziji dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa.

Ekipe podmlatka i mladih pokazale su svoja znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu,  međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, te znanje i vještine pružanja prve pomoći.

Natjecalo se ukupno 5 ekipa:

1) podmladak: OŠ Grgura  Karlovčana Đurđevac, OŠ Ivan Lacković

Croata Kalinovac i OŠ Molve

2) mladi: Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac i ekipa Strukovne

škole Đurđevac

Pobjednici ovogodišnjeg natjecanja su u kategoriji podmlatka ekipa OŠ Molve u sastavu: Dorijan Ivančan, Viktorija Bukovčan, Lora Rukavina, Maja Hudjek, Jelena Kokša i Franciska Kapitanić, mentor Željka Ivandija Goll.

Pobjednici natjecanja su u kategoriji mladih ekipa  Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac u sastavu: Sofija Paša, Maja Molnar, Gabrijela Dautanec, Marta Mikacinić, Lucija Lenardić i Lucia Račan, mentor Josip Horvat.

Ovim putem čestitamo svima koji su sudjelovali, a ponajviše predstavnicima OŠ Molve na postignutom uspjehu i plasiranju na međužupanijsko natjecanje koje će se održati 14. travnja 2018. godine u Bjelovarsko-bilogorskog županiji.

Izvor: Učiteljica Željka Ivandija Goll