« Rujan 2018 »

VALENTINOVO U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ivan Jaković, 15. 2. 2018.

U našoj se školi tradicionalno obilježava Valentinovo, a ove je godine program obilježavanja bio vjerojatno najbogatiji dosad jer su pripreme za njega počele još početkom siječnja, na radionicama u kojima su snage ujedinile voditeljice i članovi čak četiriju grupa izvannastavnih aktivnosti: Spretnih ruku koje vodi učiteljica Danijela Večenaj, Knjižničarske grupe koju vodi knjižničarka Ana Molnar Šadek, Ekološke grupe učiteljice Biljane Vargek Kantar te školske zadruge ''Mlin'' koju vodi učiteljica Mirela Halaček.

Na radionicama su učenici izrađivali razne dekorativne i uporabne predmete: podmetače za čaše i šalice, magnete, lančiće, novčanike, jastuke i oslikane staklenke.

Večer uoči Valentinova, 13.2., za zainteresirane je učenike u novouređenoj školskoj knjižnici održana „Večer ljubavi pod maskama“ gdje su se učenici uz sokove i kolačiće družili igrajući razne igre koje su im učiteljice pripremile. Nakon što su se upoznali s neobičnim načinima obilježavanja Valentinova diljem svijeta, učenici su u timovima tragali za skrivenim dijelovima izreka o ljubavi, osmišljavali idealnu valentinovsku večer, prepoznavali ljubavne parove iz poznatih filmova i serija, osmišljavali ljubavni slogan… Kako su igre bile natjecateljskog tipa, nije nedostajalo napetosti i uzbuđenja! Ipak, večer je završena u mirnom tonu, izražajnim čitanjem ljubavnih pjesama u knjižnici, pod svjetlom lampica. Učenicama koje su se u igrama istaknule svojim znanjem, brzinom, originalnošću, spretnošću te izražajnim čitanjem podijeljene su nagrade i dodijeljena im je originalna diploma.

Na samo Valentinovo u školi je podijeljena valentino pošta - pisma i čestitke koje su učenici pisali prijateljima i simpatijama, ukrašavali i tijekom veljače ostavljali u valentino sandučiću.

Uz sve navedeno, organizirana je i tombola u kojoj su se prodavali već spomenuti predmeti izrađeni na radionicama. Na prijedlog učiteljica, učenici su odlučili humanitarno djelovati donirajući sav prihod od tombole skloništu za pse ''Ottova kućica''.

Obilježavanjem smo ove godine simbolično obuhvatili i lokalnu zajednicu. Naime, na samo Valentinovo, učenice su u središtu mjesta mještanima dijelile ukrašena srca s porukama, a razveselile su i djelatnike Općine, vrtića i ambulante.

Ovim su aktivnostima učenici na najljepši mogući način obilježili Valentinovo kao praznik svih vrsta ljubavi, ali nas i podsjetili kako ljubav treba slaviti svaki dan, a ne samo jednom u godini!

Izvor: Učiteljica hrvatskog jezika Mirela Halaček