« Studeni 2017 »

LEA I KLARA U DUGOJ RESI
Autor: Ivan Jaković, 2. 10. 2017.

U četvrtak 28. rujna u Dugoj Resi  je održana završna priredba i dodjela nagrada natječaja MOJA PRVA KNJIGA 2016./2017. godine u organizaciji Udruge za promicanje kulture čitanja KAlibra iz Karlovca. Među sudionicima su bile i naše učenice 3. razreda Klara Čerepinko i Lea Varaždinec koje su tijekom drugog razreda stvarale svoje slikovnice za koje su na spomenutom natječaju dobile pohvale odnosno poticajne nagrade.

Natječaj, a samim tim i završna priredba organizirani su po 13. put. Naša škola sa svojim učenicima sudjeluje  na natječaju od samih početaka i nastalo je tu niz malih umjetničkih djela u obliku slikovnica, a dobiveno je i podosta  nagrada.

Na žalost kako je u današnje vrijeme knjiga slabo cijenjena, što naglašavaju i organizatori ovoga natječaja, premalo njih ima priliku da budu tiskane i na taj način šire prezentirane.

Za vjerodostojnost i kvalitetu nagrađenih slikovnica odgovaraju članice žirija, poznate dječje spisateljice Sanja Pilić i Silvija Šesto. One  su  i recenzentice  prvonagrađenih slikovnica koje se tiskaju. Klara i Lea su se uspjele u velikoj gužvi fotografirati sa Sanjom Pilić što ih je jako razveselilo.

Na priredbi je bilo izloženo svih 539 slikovnica pa su Klara i Lea imale priliku vidjeti što i kako rade  djeca drugih škola iz svih krajeva lijepe naše. Nakon toga je priređen kulturni program u kojem je prezentiran dječji klasik „Šuma Striborova“  na zabavan način u izvedbi  Laboratorija zabave iz Zagreba, a nakon svečane dodjele 1. nagrada zasvirali su „ Jureki“, mali tamburaši iz Duge Rese.

„Mladim autorima to je nezaboravan doživljaj i poticaj na dalje stvaranje, a roditeljima i učiteljima nadahnuće u kreativnom vođenju djece“- kažu  organizatori, a mi se s time slažemo  i nadamo se  da će u našoj školi nastati još veliki niz prekrasnih slikovnica. 14. natječaj Moja prva knjiga se uskoro otvara!!!

Izvor: Učiteljica 3. r. Katica Ištvan