MATURALNO PUTOVANJE
Autor: Ivan Jaković, 14. 7. 2017.

Učenici 7. razreda su 26.6.2017. godine krenuli na petodnevni maturalac. Uputili su se na otok Brač, točnije u mjesto Supetar. Njihovi su voditelji bili učitelji Tomislav Čerepinko i Marija Halaček.

Putem do Supetra stali su u Zadru gdje ih je čekao lokalni vodič koji ih je proveo po gradu. Posjetili su crkvu Sv.Donata, Morske orgulje i instalaciju Pozdrav suncu.

Nakon posjeta gradu Zadru krenuli su prema Splitu, drugom gradu po veličini u Republici Hrvatskoj. U Splitu su posjetili Dioklecijanovu palaču, Grgura Ninskog i poznatu splitsku rivu.

Zatim su se ukrcali na trajekt na kojim su za 50 minuta stigli do Supetra. Došli su do hotela. U hotelu su ih lijepo dočekali i ugostili vlasnici hotela. Učenici su brzo ostavili stvari u sobama,obukli kupaće kostime i krenuli prema plaži. Nakon osvježenja u moru išli su na večeru i u razgledavanje grada.

Sljedeći dan ujutro su se uputili prema manjim mjestima na otoku Braču, a to su Škrip i Postira. U Škripu su posjetili „Muzej uja“ u kojem su vidjeli kako se nekad proizvodilo maslinovo ulje,te su kušali domaće maslinovo ulje.

Zatim su se uputili u mjesto Postira u tvornicu domaćih sapuna od majčine dušice, jele, lavande itd. U Postirama su posjetili i rodnu kuću poznatog hrvatskog pisca Vladimira Nazora. Zatim su se uputili u Supetar na ručak i na popodnevno kupanje i uživanje u moru.

Nakon kupanja, večera i odlazak u grad. Sljedeći dan odmah nakon doručka su se uputili na Vidovu goru visine 778 m,a kasnije su se kupali na najpoznatijoj plažu u Hrvatskoj, Zlatnome ratu, koji se nalazi u mjestu Bol. Uživali su u velikim valovima. Nakon kupanja su se vratili u Supetar na ručak i popodnevni odmor, a kasnije na plažu u Supetru.

U četvrtak ujutro odmah nakon doručka su se uputili u mjesto Pučišća gdje su posjetili kamenoklesarsku školu i vidjeli mnogo skulptura isklesanih od poznatog bračkog kamena.

Nakon posjeta kamenoklesarskoj školi, vratili su se u Supetar na ručak i popodnevni odmor, a kasnije odlazak na plažu, na kupanje i zabavljanje u moru. Nakon kupanja je bila večera i odlazak u grad. U petak, zadnji dan, učenici su se zadnji put okupali u moru, a nakon kupanja ručak i odlazak iz hotela te ukrcaj na trajekt. Uskoro su stali u  NP Krka i uživali u prekrasnom pogledu na slapove rijeke Krke.

Zatim su krenuli prema Karlovcu u McDonald's u kojem je agencija Silvija Turist svakog od učenika počastila hamburgerom ili cheeseburgerom. Uslijedio je veseli povratak prema Molvama. Učenici su uživali i bilo im je prekrasno!

Izvor: Lidija Haljinko, 7.b razred