« Studeni 2017 »

KULTURNO UMJETNIČKA VEČER U SKLOPU DANA ŠKOLE
Autor: Ivan Jaković, 13. 6. 2017.

Učiteljica Marija Halaček zadužena je da u sklopu Dana škole organizira kulturno umjetničku večer, a ove godine je to osmišljeno u vidu svečane sjednice kojoj su prisustvovali djelatnici škole, uvaženi gosti te sudionici programa. Sjednica se održala u petak 9. lipnja u večernjim satima.

Svečanu sjednicu otvorio je predsjednik školskog odbora učitelj Darko Pintar, a zatim je riječ prepustio voditeljici programa učiteljici Mariji Halaček.

Večer je bila protkana umjetničkim izvedbama učenika matične i područnih škola te predstavljanja postignuća škole u školskoj godini. Za sam početak su učenici područne škole Repaš recitirali Miroslava Dolenca Dravskog s recitacijom s kojom su nastupali na susretu „Pri Dravskomu“ u Novome Virju.

Program se nastavio kratkim video prilogom koji je sve prisutne upoznao s događajima, obilježavanjima, izletima, priredbama, predavanjima i inama u školskoj godini.

Učenici su izveli jednu pjesmu iz školskog mjuzikla koji niže uspjehe i dobiva priznanja i ove školske godine, a solo izvedbu imali su Karlo Jaković i Ana Leona Lončar.

Učiteljica Mirjana Kelemin je predstavila projekt Erasmus+ i sve mobilnosti vezane uz njega, a izlaganje je popraćeno i slikovnim prikazom. Učiteljice Mirjana i Marija posebno su se zahvalile načelniku na donaciji koja im je omogućila financiranje ovog projekta.

Na pozornicu je stupila učenica prvog razreda iz područne škole Medvedička i sve oduševila svojim recitacijama.

Slijedio je svečani dio čestitanja jubilarcima kojih je ove godine bilo čak devet, a to su Ljubica Krznarić, Tihomir Jakopović, Spomenka Žufika, Marina Đukin, Katica Ciganek, Katarina Crnjak, Rajna Franjo, Marija Halaček i Stanko Molnar.

Učiteljica Marija Halaček za susret „Pri Dravskomu“ uvježbala je učenike Maju, Jelenu, Klaru i Dorijana s recitacijom „Nevreme“ s kojom su odnijeli pobjedu, a istu su izveli i na svečanoj sjednici.

Novinarska grupa predstavila je ovogodišnji školski list „Osnovac“ i podijelila svim učiteljima i gostima sjednice.

Predstavljena je literata godine – Maja Hudjek. Maja je učenica 6. razreda koja je tijekom školske godine osvojila nekoliko nagrada i priznanja za svoje radove.

Prije samog kraja, prisutnima su se obratili ravnatelj škole Ivan Jaković i načelnik Općine Zdravko Ivančan.

Večer se završila pjesmom, učenici školskog mjuzikla izveli su još jedan song iz mjuzikla (solo izvedbu imala Lucija Matanović) i tako veselo zaključili svečanu sjednicu u kojoj su svi uživali.