« Listopad 2017 »

OŠ MOLVE U PORTUGALU
Autor: Ivan Jaković, 3. 5. 2017.

Učiteljica engleskog jezika Mirjana Kelemin sudjelovala je na trećoj mobilnosti u Portugalu, u gradu Caldas da Rainha, nastavljajući tako aktivnosti mobilnosti u sklopu Erasmus + programa OŠ Molve i projekta „Europska dimenzija u kurikulumu seoske škole“. Mobilnost je bila održana u razdoblju od 22.4. do 29.4. s temom „Kvalitetno upravljanje EU projektima“.

Tijekom mobilnosti učiteljica je imala prilike raditi s učiteljima i ravnateljima iz sedam europskih zemalja: Finske, Španjolske, Grčke, Rumunjske, Italije, Poljske i Turske.

Učiteljica je stekla  veliko iskustvo u radu s kolegama iz drugih zemalja, poboljšala vještine komunikacije na profesionalnoj i osobnoj razini, naučila kako kvalitetno planirati budžet za projekte, izradila nekoliko ideja za moguće projekte kojima bi se utjecalo na dobrobit za učitelje, ustanovu i zajednicu, radeći na projektnim idejama pronašla buduće partnere za KA2 projekte, naučila vješto komunicirati u interkulturalnoj grupi i poboljšala svoje postojeće vještine komunikacije na engleskom jeziku. Jednako tako razvila je vještine timskog rada i primjenjivala ih u stvarnoj situaciji radeći u interkulturalnom okruženju.

Iskustvo koje je učiteljica stekla uvelike će doprinijeti europskom razvojnom planu OŠ Molve i dovesti ustanovu i društvenu zajednicu na novu, interkulturalnu razinu. Nastojeći mijenjati obrazovanje i društvo nabolje, u OŠ Molve planiraju se novi projekti.

Izvor: Učiteljica hrvatskog jezika Marija Halaček