« Studeni 2017 »

POVEZIVANJE S UDRUGOM „MALI PRINC“
Autor: Ivan Jaković, 15. 12. 2016.

Učenici 2. i 3. razreda nastavljaju s aktivnostima vezanim uz svoj razredni projekt „Spajaju li nas ili razdvajaju različitosti?“. U utorak, 13. Prosinca, posjetili smo Udrugu osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“ u Đurđevcu. Posjet je zamišljen kao druženje djece i članova spomenute udruge.

Druženje je započelo kratkim upoznavanjem, izgovaranjem vlastitih imena. Nakon toga smo se jedni drugima predstavili kratkim programom: pjesmom, plesom i recitacijama. U tom kratkom programu osvijestili smo važnost prijateljstva, uvažavanja sličnosti i razlika, rekli smo NE ruganju, pozdravili zimu i zaželjeli sretne Božićne blagdane koji su pred nama. Druženje je nastavljeno bojanjem kuglica od kartona i igrama u dvorištu. Pauza je upriličena, naravno uz sok i grickalice, a nakon toga smo se družili uz pjesmu i ples.

Za to vrijeme su učiteljice upoznate s radom udruge, s nekim od projekata, radionicama koje se provode, jednom riječju sa „životom udruge“. Pa evo nekoliko rečenica o udruzi.

Udruga okuplja i učlanjuje djecu i mlade s teškoćama, odrasle osobe s intelektualnim teškoćama te njihove roditelje, rođake, staratelje, prijatelje i stručne suradnike radi dobrovoljnog rada u korist osoba s intelektualnim teškoćama. „Njihovi članovi, osobe s intelektualnim teškoćama svakodnevno su  uključeni u kreativne radionice (likovne,  keramičke, plesne) i ostale aktivnosti koje provode zahvaljujući odobrenim projektima. Svojim sudjelovanjem u aktivnostima, prisutnošću  na svim gradskim manifestacijama, sudjelovanjem u važnim obilježavanjima važnih datuma i suradnjom sa srodnim udrugama mijenjaju percepciju okoline o sposobnostima  djece s intelektualnim teškoćama i osoba s invaliditetom“,  kaže gospođa Božica Mikuldaš u listu udruge Naš prozor u svijet (broj 8), kojemu je ona urednica.

Mogli smo zapaziti da  su njihove prostorije pune prekrasnih predmeta nastalih na njihovim radionicama.  Predmeti  su u prodaji, možete ih naći na njihovim štandovima na različitim manifestacijama u Đurđevcu, ali i u susjednim mjestima te tako pomoći rad Udruge.

Naše druženje je brzo završilo. Uvidjeli smo da imamo više sličnosti nego razlika. Svi volimo igru, pjesmu, ples, veselje, zadovoljstvo, zagrljaje… Pozdravili smo se uz dogovor za slijedeće druženje. S pozitivnim vibracijama, pozitivnom energijom vratili smo se u svoje mjesto, u svoju školu, u svoje obitelji.

U očekivanju smo nove aktivnosti, novog druženja.

Učiteljice i učenici 2. i 3. razreda