« Prosinac 2017 »

OBILJEŽAVANJE MJESECA BORBE PROTIV OVISNOSTI
Autor: Ivan Jaković, 6. 12. 2016.

U ponedjeljak (5.12.) učenici predmetne nastave obilježili su Mjesec borbe protiv ovisnosti. Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se u periodu od 15. studenog do 15. prosinca te je dio aktivnosti koje se provode u sklopu Nacionalne strategije suzbijanja zlouporabe droga u Republici Hrvatskoj.

Kao glavni cilj obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti ističe se prevencija  ovisničkog ponašanja (s naglaskom na ovisnost o alkoholu, nikotinu i posebice novim vrstama droga koje su sve dostupnije na tržištu te su dobrim djelom i legalne).

Za učenike 5. razreda održana je radionica pod nazivom ''Moje dobre i loše navike''. Cilj radionice bio je usmjeriti učenike prema pozitivnim oblicima ponašanja, a koje isključuje ovisničko ponašanje.

Projekt ''Otvoreni kišobran'' namijenjen je za učenike šestih razreda s ciljem prevencije ovisnosti o alkoholu i nikotinu. U ponedjeljak je održana radionica s ciljem prevencije ovisnosti o alkoholu.

Društvo za suzbijanje alkoholizma Đurđevac (gost predavač Dražen Šemovčan) predstavilo je aktivnosti udruge učenicima sedmih i osmih razreda. Učenici su upoznati s pojmom ovisnosti (fizička i psihička ovisnost o alkoholu). Naglasak je stavljan na posljedice prekomjernog konzumiranja alkohola koja ostavlja tragove na organizmu pojedinca, ali ga znatno ili u potpunosti ograničava u njegovom socijalnom funkcioniranju.